Advertisement
Menu arrow Ogłoszenia drobne arrow Wycieczka - zwiedzanie - tramping w Iranie: Poznajemy zagadki Persji
Wycieczka - zwiedzanie - tramping w Iranie: Poznajemy zagadki Persji
Image Trasa: WYŻYNA IRAŃSKA, GÓRY ALBORZ, RZEKA ZAJANDE, ZAGROS, JASKINIE ALI SADR, TEHERAN, ISFAHAN, DŻULFA, SZIRAZ, PERSEPOLIS, PASARGADE, NAQSZE ROSTAM, ABARQU, JAZD, ARDAKAN, QOM, HAMADAN, GANDŻ NAME, KERMANSZAH, TAQ-E BUSTAN, BEHISTUN, TAKKIEH MO’AVEN OL-MOLK.

To najbogatszy program irański w Polsce!!!

Zapraszamy na wyprawę do jednego z najstarszych i najbardziej fascynujących krajów świata. Piękne krajobrazy, unikalne zabytki, niepowtarzalna kultura oraz gościnność mieszkańców, która zaskakuje przybyszów z Europy, sprawiają, że wizyta w Iranie pozostawia niezatarte wrażenia. Podczas wyjazdu odwiedzimy m.in. stolicę Iranu Teheran, miasta Sziraz oraz Isfahan – bajkową stolicę dynastii Safawidów, zwaną rajem na ziemi, w której podziwiać będziemy kunsztownie zdobione meczety. Dzieje dawnego Imperium Perskiego przybliży nam wizyta w Persepolis i Pasargade, gdzie znajdują się grobowce władców z dynastii Achemenidów. Odwiedzimy także mazdaistyczną świątynię ognia w Czak Czak oraz położone u stóp gór Zagros miasto Jazd będące centrum irańskiego zoroastryzmu. Poznamy unikalną szyicką kulturę, zakosztujemy wschodnich potraw, zrobimy zakupy na tętniących życiem orientalnych bazarach.

1 dzień
Wylot z Warszawy do Iranu z przesiadką w Istambule.

2 dzień
Przylot do Teheranu. Odpoczynek w hotelu. Wycieczka do parku Sa’d Abad z pełnymi przepychu pałacami ostatniego szacha. Wizyta w pałacu Niyavaran u stóp Gór Alborz. Wieczorem spacer do parku Shahr i pod pomnik Azadi, wzniesiony dla upamiętnienia 2500 rocznicy państwa perskiego. Nocleg.

3 dzień
Wizyta w kompleksie pałacowym z okresu kadżarskiego - Golestan, spacer pod bogato zdobiony meczet i madrasę Sepahsalar. Wieczorem przejazd do Isfahanu.

4 dzień
Zwiedzanie  Isfahanu – jednego z najciekawszych miast w zachodniej Azji. Wizyta w madrasie Chehar Baqh (Cztery Ogrody), Pałacu Czterdziestu Kolumn (Chehel Sotun) i Ośmiu Rajów (Hasht Behesht). Wieczorem spacer na Plac Imama. Nocleg w Isfahanie.

5 dzień
Odwiedzimy Meczet Piątkowy (XI w.) - jeden z najstarszych w Iranie. Następnie udamy się krętymi uliczkami Starego Miasta na Plac Imama, by zwiedzić koncentrujące się wokół niego: Meczet Imama (XVII w.) oraz będący kwintesencją architektury perskiej Meczet Szejka Lotfallaha, Pałac Ali Qapu oraz słynny isfahański bazar. Nocleg w Isfahanie.

6 dzień
Wycieczka na przedmieścia Isfahanu do zoroastryjskiej świątyni ognia z okresu Sasanidów. Po drodze wizyta w mauzoleum Manar-e Jamban, słynącego z trzęsących się minaretów. Następnie spacer wzdłuż rzeki Zajande i oglądanie mostów Si-o-se Pol, Shahrestan i Khaju. Odwiedzimy także ormiańską Dżulfę z katedrą Vank (XVII w.), a także kwaterę polską na cmentarzu ormiańskim. Nocleg w Isfahanie.

7 dzień
Przejazd autobusem do Szirazu. Nocleg w hotelu.

8 dzień
Sziraz to miasto pełne unikalnych zabytków oraz ważny ośrodek pielgrzymkowy. Zobaczymy: meczet Vakil, grobowiec Emamzade-ye Ali Ebn Hamze, Fort Karim Khan oraz mauzolea Hafeza i Sa’diego - perskich poetów narodowych. Nocleg.

9 dzień
Przejazd do miasta Jazd. Po drodze zwiedzimy Persepolis, Pasargade i Naqsh-e Rostam - dawne stolice Persji. Stojąc przy grobowcach Achemenidów poznamy historię dynastii, która zbudowała Imperium rozciągające się od Indii po Morze Egejskie. Zatrzymamy się również w Abarqu, by obejrzeć wieżę lodową Gonbad Ali i najstarszy cyprys w Iranie. Nocleg w hotelu.

10 dzień
Zwiedzanie Jazdu - centrum irańskiego zoroastryzmu leżącego u stóp gór Zagros: Stare Miasto, Meczet Piątkowy z charakterystycznym wysokim portalem, więzienie Aleksandra Wielkiego oraz Grobowiec Dwunastu Imamów (XI w.). Nocleg.

11 dzień
Wycieczka do położonej w sercu pustyni wsi Czak Czak, z mazdaistyczną świątynią ognia - miejscem pielgrzymek wiernych z całego świata. Po drodze obiad w słynącym z przepysznych potraw z wielbłądziego mięsa miasteczku Ardakan. W drodze powrotnej odwiedzimy wieże milczenia - zoroastryjskie miejsca pochówku. Powrót do Jazdu i przejazd pociągiem do Kaszanu

12 dzień
Przyjazd w nocy. Zakwaterowanie w hotelu. Rano spacer po starówce Kaszanu, wizyta w tradycyjnych rezydencjach kadżarskich (XIXw.), m.in. Chane-je Borudżerdi i Chane-je Abbasin. Zobaczymy również mury starego miasta i dom lodowy. Po południu: Ogrody Fin - kompleks wybudowanego w XVI w. przez Szaha Abbasa I jako odzwierciedlanie raju na ziemi. Wracając zatrzymamy się przy grobowcu Księcia Ibrahima.

13 dzień
Kolejny nocleg w Kaszanie. Wcześnie rano przejazd do Qom. Zwiedzamy kompleks Amir Czaqhmaqh, zoroastryjską świątynię ognia oraz Baq-e Doulat Abad - rezydencję Karim Khana (XVII w.) z najwyższą wieżą wiatrów. Nocleg w hotelu.

14 dzień
Poznawanie Qom- jednego z najbardziej konserwatywnych miast Iranu - centrum kształcenia teologów muzułmańskich. Zwiedzimy dom przywódcy Islamskiej Rewolucji, Ajatollaha Chomeiniego oraz grobowiec Fatimy - córki Mahometa - jedno z najświętszych mauzoleów szyickich. Wizyta w księgarni obcojęzycznej z interesującymi publikacjami. Nocleg.

15 dzień
Rano przejazd do Teheranu. Zakwaterowanie w hotelu. Poznajemy orientalne bazary stolicy. W nocy wylot części grupy.

16 dzień
Przylot do Warszawy o 12.30. Zakończenie imprezy

Organizator: TO

To najbogatszy program irański w Polsce!!!

Potrzebujesz więcej informacji? Szukasz innych wycieczek lub terminów? Zapytaj o szczegóły.
Napisz do nas: i n f o @ i r a n . p l .