Advertisement
Menu arrow Ogłoszenia drobne arrow Wycieczka i zwiedzanie - Iran - na szlakach tajemniczego Orientu (14 dni)
Wycieczka i zwiedzanie - Iran - na szlakach tajemniczego Orientu (14 dni)

1 dzień: Warszawa – Teheran Image Image Image
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Przelot do Teheranu.
 
2 dzień: Teheran – Ahwaz
Przylot do Teheranu. Transfer do hotelu. Odpoczynek.
Śniadanie. Zwiedzanie TEHERANU: Muzeum Dywanów, Muzeum Klejnotów, oraz Muzeum Narodowe Iran Bastan. Podziwianie budynków Parlamentu oraz Narodowego Ogrodu ( z zewnątrz). Przejazd na bazar Tajrish oraz pod byłą ambasadę amerykańską. Transfer na lotnisko. Przelot do AHWAZU - stolicy naftowej prowincji Chuzestan. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.
 
3 dzień: Ahwaz
Śniadanie. Przejazd do CHOQA ZAMBIL (lista UNESCO) – jednego z największych i najlepiej zachowanych ziguratów, zbudowanego ok. 1340 roku p.n.e. przez króla Elamu Untash-Gala. Zwiedzanie miasta SHUSH – pozostałości starożytnej SUZY, zimowej stolicy króla Dariusza, położonych u stóp zamku zbudowanego dla ochrony archeologów francuskich pod koniec XIX w., wizyta w mauzoleum biblijnego proroka Daniela (o ile będzie udostępnione). Następnie przejazd do miasta Shushtar – oglądanie dawnych młynów wodnych. Powrót do Ahwazu. Kolacja, nocleg.
 
4 dzień: Ahwaz – Bishapur – Shiraz
Śniadanie. Wcześnie rano wyjazd do SHIRAZ - miasta słynnego z róż, słowików i poetów, stolicy prowincji Fars, polityczno - kulturalnego centrum dawnego Iranu. Po drodze zwiedzanie pozostałości miasta BISHAPUR założonego przez Shapura I z dynastii Sasanidów, pogromcy rzymskiego cesarza Waleriana w III w. n.e.: reliefów skalnych sławiących jego zwycięstwa, świątyni. Kolacja, nocleg.
 
5 dzień: Shiraz – Persepolis – Pasargade – Shiraz
Śniadanie. Wyjazd do PERSEPOLIS (lista UNESCO) - zwiedzanie ruin stolicy wielkich królów Persji sprzed ponad 2500 lat: NAQSH-E RAJAB oraz NAQSH-E RUSTAM, gdzie znajdują się reliefy skalne z czasów Sasanidów (III w n.e.) oraz grobowce władców z dynastii Achemenidów, Świątynia Ognia. Przejazd do PASARGADE, pierwszej stolicy Persów, zwiedzanie pozostałości pałaców Cyrusa Wielkiego z VI w. p.n.e. oraz jego grobowca. Powrót do Shiraz. Kolacja, nocleg.
 
6 dzień: Shiraz
Śniadanie. Zwiedzanie SHIRAZU: Ogrodu Botanicznego Eram – perskiej wizji raju, Bramy Koranu, Grobowca Khaju, mauzoleum największych poetów perskich Hafiza i Saadiego (XIV w.), meczetów Nasir-ol Molk i Atiq, bazaru Vakil oraz podziwianie wspaniałego mauzoleum „Króla Lampy” - Shah Cheragh (z zewnątrz). Kolacja, nocleg.
 
7 dzień: Shiraz – Yazd
Śniadanie. Wyjazd do miasta YAZD - położonego na skraju pustyni, jednego z najstarszych miast Iranu i jednego z głównych centrów zoroastryzmu, starożytnej religii perskiej. Po drodze wizyta w miasteczku Abarkou: Lodowa Wieża i meczet. Przyjazd do Yazd, zwiedzanie meczetu Mir Tchakhmaq z XIV w. z najwyższymi w Iranie minaretami, glinianego Starego Miasta, Świątyni Ognia, gdzie przez ostatnie 1500 lat podtrzymywany jest ogień oraz Wieży Milczenia, gdzie wyznawcy zoroastryzmu składali swoich zmarłych na pożarcie sępom. Kolacja, nocleg.
 
8 dzień: Yazd
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: najstarszy Meczet Piątkowy, Zendan-e Eskandar (Więzienie Aleksandra, obecnie Muzeum Etnograficzne), Świątynia Dwunastu Imamów, Wieża Czterech Wiatrów, podziemny rezerwuar wody, najstarszy bazar w Iranie. Spacer po historycznej części Yardu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
 
9 dzień: Yazd – Isfahan
Śniadanie. Wyjazd do ISFAHANU - miasta zwanego Nesf -e Jahan ("Połową Świata") perły architektury Wschodu, którego ulice ocienione są białymi platanami. Po drodze, w miasteczku Nain, zwiedzanie Meczetu Jame i karawanseraju. Przyjazd do Isfahanu. Kolacja, nocleg.
 
10 dzień: Isfahan
Śniadanie. Zwiedzanie ISFAHANU: Placu Imama zwanego Naqsh-e Jahan ("Obraz Świata" - lista UNESCO), jednego z największych placów miejskich na świecie (ok. 80 tys. m²) i położonych wokół Pałacu Ali Qapu, Meczetu Imama, Meczetu Lotfollaha, Meczetu Jame oraz typowego orientalnego bazaru. Kolacja, nocleg.
 
11 dzień: Isfahan
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: podziwianie słynnych zabytkowych mostów na rzece Zayande Rud (sio se pol, khaju, shahrestani), Trzęsące Się Minarety, Świątynia Ognia, Katedra Vank w starej ormiańskiej dzielnicy, Jolfa, Pałac Chehel Sotoun, Wieża Pigeon. Kolacja, nocleg.
 
12 dzień: Isfahan – Kashan – Teheran
Śniadanie. Wyjazd do Kashan, typowego irańskiego miasta znanego m.in. z dywanów, ceramiki i wody różanej. Po drodze zwiedzanie zabytkowej wsi ABIYANEH, położonej w górach. Przyjazd do KASHANU i zwiedzanie miasta – ogrodu Fin, Shazdeh Ibrahim Mausoleum. Przejazd przez QOM - święte miasto, miejsce pielgrzymek i centrum szyizmu oraz wizyta w mauzoleum Imama Chomeiniego i spojrzenie z zewnątrz na chram Masoumah. Przyjazd do Teheranu. Kolacja, nocleg.
 
13 dzień: Teheran – Warszawa
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego i Pałacu Białego i Zielonego w kompleksie pałacowym Saad Abad. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Pożegnalna kolacja. Pokoje zarezerwowane w hotelu do momentu transferu na lotnisko. W nocy transfer na lotnisko.
 
14 dzień: Warszawa
Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.
 

Cena obejmuje:
·         przelot na trasie Warszawa - Teheran - Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
·         przelot na trasie Teheran - Ahwaz
·         zakwaterowanie w hotelach****/*** w pokojach 2 - osobowych z łazienkami
·         śniadania i kolacje wg programu
·         przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem
·         lokalne słodycze i herbata podawane w trakcie przejazdów
·         opieka pilota B.P. na całej trasie oraz pilota lokalnego
·         bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
·         ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
·         mapa Iranu
·         VAT

Cena nie obejmuje:
·         wizy do Iranu – ok. 60 EUR (Paszport ważny min. 6 m-cy po wylocie z Teheranu z dwiema wolnymi stronami naprzeciwko siebie, 2 wypełnione wnioski wizowe, 3 kolorowe zdjęcia en face 3x4 cm. W paszporcie nie może być wzmianki o wcześniejszym pobycie w Izraelu ani na przejściu granicznym w Tabie)
·         zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 - 4 USD/os dziennie
·         opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 330 EUR

Terminy wycieczek i ceny: zapytaj o terminy


Organizator: OT

Tylko teraz przy zakupie powyższej wycieczki przez serwis Iran.pl otrzymacie Państwo orientalne prezenty!

Potrzebujesz więcej informacji? Szukasz innych wycieczek lub terminów? Zapytaj o szczegóły.
Napisz do nas: i n f o @ i r a n . p l