Advertisement
Menu arrow Ogłoszenia drobne arrow Wycieczka  Iran - Na perskim targu
Wycieczka  Iran - Na perskim targu

Wycieczka – Iran - Na perskim targu Iran wycieczki

Region/Kraj:     Egz. objazd , Iran
Wyżywienie:     BB
Liczba dni:     10

Trasa wycieczki: Teheran - Sziraz - Persepolis - Jazd - Nain - Isfahan - Kaszan - Kom

  • Persepolis - starożytna stolica Persji
  • Isfahan - bajkowe, orientalne miasto
  • Jazd - siedziba czcicieli ognia
  • Sziraz - piękne miasto w górach Zagros
  • Spotkania z gościnnymi Persami w wioskach i miasteczkach


Program: 1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Wylot z przesiadką do Teheranu. Przylot w nocy. Przejazd do hotelu i odpoczynek.

2 dzień:
Po odpoczynku zwiedzanie Teheranu. Objazd centrum miasta - podziwiamy najważniejsze gmachy, pałac ostatniego cesarza Rezy Pahlaviego, Azadi - rodzaj łuku triumfalnego. Odwiedzimy Muzeum Dywanów i Narodowy Skarbiec z kolekcją klejnotów, która jest uważana za najwspanialszą na świecie. Znajduje się tu m.in. 184 karatowy diament "Sea of Light" należący do władców Persji. Przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd pociągiem do Sziraz, położonego na południu kraju. Nocleg w pociągu - wagony sypialne I kl. (4 osoby w przedziale).

3 dzień:
Przed południem przyjazd do Sziraz, ważnego miasta dla kultury perskiej, które jest położone w górach Zagros. Tu spacerujemy po starych uliczkach, zaglądamy do herbaciarni i na bazary. W Sziraz możemy łatwo w wyobraźni przenieść się w czasy odległej przeszłości. Zobaczymy najważniejsze atrakcje: rezydencję gubernatora prowincji, bazar, jedną z zabytkowych szkół oraz mauzoleum słynnego poety, Hafeza. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

4 dzień:
Wycieczka do Persepolis (ok. 70 km) i zwiedzanie tego, co pozostało z tej niegdyś wspaniałej stolicy Persji. To najlepiej zachowane ruiny starożytne kraju. Persepolis rozkwitało między VI i IV wiekiem p.n.e. Zobaczymy też Nekropolis, czyli wykute w skale królewskie grobowce. Po południu powrót do Sziraz i kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

5 dzień:
Wyjazd w kierunku północnym do Jazd (ok. 460 km). Po drodze zatrzymamy się w typowej dla środkowego Iranu wiosce. Kontakty z prostymi ludźmi dadzą nam możliwość poznania legendarnej gościnności Persów. Następny postój jest przewidziany w Pasargadae, gdzie znajduje się grób Cyrusa Wielkiego. Miejsce to wpisane jest na listę UNESCO. Wieczorem dojazd do Jazd.

6 dzień:
Pobyt w Jazd, starożytnym mieście z silnymi wpływami Zoroastryzmu, jednej z najstarszych religii świata. Do dzisiaj mieszka tu liczna wspólnota Zoroastrian. Zwiedzamy stare miasto, podziwiamy Ateshkadeh, czyli Świątynię Ognia oraz Wieżę Milczenia, miejsca składania zwłok przez Zoroastrian. Miasto zostało zbudowane w charakterystycznym, pustynnym stylu. Jedna z ciekawszych budowli to meczet Dżame. Odwiedzimy też barwny bazar. Po południu jedziemy nieco dalej za miasto, by zjeść kolację w liczącym setki lat karawanseraju. Nocleg w hotelu.

7 dzień:
Podróż do Isfahanu (ok. 300 km). Po drodze zatrzymujemy się w miejscowości Nain znanej z wyrobu dywanów, które są tu tkane w wielu domach. Po zobaczeniu jak wytwarza się dywany, kontynuujemy drogę na północ. Po wjeździe do miasta wstępny objazd Isfahanu. Zatrzymamy się przy mostach Si-o-Se i Khaju. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Isfahanie.

8 dzień:
Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie Isfahanu i cieszenie się atmosferą tego pięknego, przyjaznego, pełnego kwiatów miasta. Historia Isfahanu zaczęła się 2700 lat temu, miasto było wielokrotnie stolicą Persji, a jego świetność przypadła na XVII wiek. Tu poznamy kręte uliczki starego miasta, bazary, meczety i pałace. Znajdziemy czas, by odwiedzić herbaciarnie i przyjemnie spędzać czas na pogawędkach. Zwiedzimy bazar i zobaczymy najważniejsze zabytki wokół placu Naqsh-e-Jahan. Zobaczymy pałac Chehel Sotun, a także dzielnicę ormiańską. Ciekawym przeżyciem będzie również pokaz tradycyjnych atletycznych zawodów. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Isfahanie.

9 dzień:
Wyjazd z Isfahanu do Kaszan, położonego w oazie miasteczka z zachowanymi tradycyjnymi domami i ogrodami. Po odwiedzeniu miasteczka, podróż do świętego dla szyitów miasta Kom. Wprawdzie nie mamy prawa odwiedzać związanych z miejscem kultu budowli, będziemy jednak mieć wyobrażenie, jak wygląda to ważne dla Irańczyków miejsce, które jest najważniejszym na świecie centrum kształcenia szyitów. Pożegnalna kolacja. Zakwaterowanie w hotelu.

10 dzień:
Przejazd na lotnisko (możliwość wylotu nad ranem lub w nocy). Przylot do Warszawy.
Świadczenia: Realizacja programu turystycznego, wstępy do obiektów wymienionych w programie, wszelkie opłaty administracyjne, koszty wiz. Opieka polskiego pilota na całej trasie.

Zakwaterowanie:
Wg programu w hotelach *** (pokoje z łazienkami), nocleg w pociągu (przedziały 4-osobowe, miejsca do leżenia I kl.), pokoje 2 osobowe (2 osobowe z dostawką na życzenie).

Wyżywienie:
Śniadania w hotelach, kolacje wg programu.

Transport:
Przeloty wg programu wraz z opłatami lotniskowymi, wynajęte mikrobusy, pociąg.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Informacje praktyczne: Informacje dotyczące realizacji imprezy, niezbędnego bagażu, dokładnych godzin przelotu itd. zostaną przesłane do uczestników pocztą elektroniczną w liście około dwa tygodnie przed wyjazdem. Prosimy o podanie kontaktowego adresu e-mail przy podpisywaniu umowy.
Wyżywienie poza wymienionym w programie dla chętnych pomaga organizować na bieżąco pilot. Przewidujemy pożywianie się w prostych, lokalnych barach i restauracjach. Korzystamy też z jedzenia ulicznego. Zwiedzany kraj jest tani. W Iranie nie są akceptowane karty kredytowe i płatnicze inne niż wydane przez banki irańskie, nie ma natomiast problemu z wymianą euro lub dolarów amerykańskich. Należy liczyć się z problemami z roamingiem telefonów komórkowych i dostępem do Internetu.

Informacje wizowo - paszportowe:
Wymagane min. 2 wolne strony w paszporcie, ważnym min. 9 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. Najpóźniej do 30 dnia przed rozpoczęciem wyprawy należy złożyć w biurze paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wizową wg wskazówek biura. Uwaga! Paszport nie może nosić jakiegokolwiek śladu pobytu w Izraelu.

Informacje zdrowotne:
Nie ma obowiązku szczepień. Jednak jak wszędzie na świecie, również w Polsce, warto być zaszczepionym przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi i ewentualnie innym chorobom. Prosimy zasięgnąć opinii w lokalnym Sanepidzie lub u swojego lekarza. Warunki sanitarne na miejscu są zadowalające. Należy szczególną uwagę przywiązywać do ochrony przed słońcem, używając kremów ochronnych, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.

O wyprawie:
Na wyjazd zapraszamy osoby nastawione pozytywnie do świata i do innych uczestników wycieczki, koniecznością jest sympatyczne i wyrozumiałe traktowanie otoczenia i innych ludzi. Oficjalną religią Iranu jest islam szyicki. Prawo irańskie opiera się na prawie koranicznym (szariacie) i najczęściej znacznie odbiega od międzynarodowych standardów. Irańczyków obowiązują nakazy dotyczące ubioru, a turystom zalecane jest unikanie ekstrawagancji w ubiorze i wyglądzie (np. mocnego makijażu). Dla własnego bezpieczeństwa lepiej pytać o zgodę na fotografowanie. Ze względu na charakter kraju Iran jest względnie bezpieczny, jeśli chodzi o przestępczość pospolitą. Wyprawie od początku do końca towarzyszy polski pilot, który służy Państwu pomocą w każdej sytuacji. Proponujemy przede wszystkim aktywne i relatywnie tanie zwiedzanie znajdujących się w naszym programie miejsc. Decydując się na udział w wyprawie należy mieć na uwadze fakt, iż nie przewidujemy luksusowych warunków zakwaterowania, a jeśli takie noclegi się zdarzają, to należy je traktować, jako wyjątek od reguły. Jedna noc przewidziana jest w pociągu (miejsca do leżenia z jednorazową pościelą). Wyprawa należy do dosyć łatwych. Czasami znajdą się chętni, by za niewielki napiwek przenieść nam walizkę lub plecak, jednak może się zdarzyć, że nie będzie takiej możliwości. Konieczny jest zatem lekki bagaż i samodzielność podczas wyprawy.

Uwagi: Część dewizową ceny w wysokości 340 USD uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę. Kwota ta płatna jest w kraju docelowym. Ceny wraz z częścią dewizową nie obejmują: wiz i pośrednictwa wizowego 270 zł / os., zwyczajowych napiwków, pozostałych posiłków nieujętych w programie (orientacyjny koszt ok. 4-10 USD/ posiłek), wieczornych wyjść i rozrywek oraz pozostałych aktywności i wycieczek fakultatywnych (ceny uzależnione są od ilości chętnych, orientacyjne kwoty podajemy w liście do uczestników). Minimalna liczba uczestników w grupie: 12, maksymalna: 24. Możliwa jest zmiana kolejności realizacji programu.

Org: Alm

Terminy wycieczek i ceny: zapytaj o terminy

Tylko teraz przy zakupie powyższej wycieczki przez serwis Iran.pl otrzymacie Państwo orientalne prezenty!

Potrzebujesz więcej informacji? Szukasz innych wycieczek lub terminów? Zapytaj o szczegóły.
Napisz do nas: i n f o @ i r a n . p l

 

 

 

 

TAGI: Iran, Persja, wycieczka, wycieczki, treking, Iran z plecakiem