Advertisement
Menu arrow Ogłoszenia drobne arrow Wycieczka: Iran Turkmenistan Uzbekistan 19 dni
Wycieczka: Iran Turkmenistan Uzbekistan 19 dni
Spis treści
Wycieczka: Iran Turkmenistan Uzbekistan 19 dni
Strona 2

Wycieczka: Iran Turkmenistan Uzbekistan 19 dni Iran samolot wycieczka

Region/Kraj:     Iran, Turkmenistan, Uzbekistan
Wyżywienie:     AD
Liczba dni:     19

1 dzień: Warszawa – Teheran
Spotkanie grupy na Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie. Przelot do Teheranu.

2 dzień: Teheran – SHIRAZ
Przylot do Teheranu. Transfer do hotelu. Odpoczynek.
Śniadanie. W TEHERANU zwiedzamy Muzeum Dywanów, Muzeum Narodowe oraz Pałac Golestan i Salę Lustrzana, w której odbyła się słynna konferencja Wielkiej Trójki ustalając porządek powojennej Europy. Spotkanie z historykiem –krótka opowieść o dziejach Persji. Transfer na lotnisko. Przelot do Shiraz - Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

3 dzień: Shiraz – Persepolis – Shiraz
Po śniadaniu zwiedzanie SHIRAZ - miasta słynnego z róż, słowików i poetów, stolicy prowincji Fars, polityczno - kulturalnego centrum dawnego Iranu. Podziwianie Ogrodu Botanicznego Eram – perskiej wizji raju, Bramy Koranu, Grobowców- mauzoleum największych poetów perskich Hafiza i Saadiego (XIV w.), meczetów Nasir-ol Molk i Atiq. Wyjazd do PERSEPOLIS (lista UNESCO) i zwiedzanie ruin stolicy wielkich królów Persji sprzed ponad 2500 lat, zobaczymy NAQSH-E RAJAB oraz NAQSH-E RUSTAM, gdzie znajdują się reliefy skalne z czasów Sasanidów (III w n.e.) oraz grobowce władców z dynastii Achemenidów, Świątynia Ognia. Powrót do Shiraz. Kolacja, nocleg.

4 dzień: Shiraz - Pasargade – Isfahan
Śniadanie. Przejazd do PASARGADE, pierwszej stolicy Persów, zwiedzanie pozostałości pałaców Cyrusa Wielkiego z VI w. p.n.e. oraz jego grobowca. Przejazd przez prowincję Fars do Isfahanu. Kolacja, nocleg.

5 dzień: Isfahan
Śniadanie. Zwiedzanie ISFAHANU - miasta zwanego Nesf -e Jahan ("Połową Świata") perły architektury Wschodu, zobaczymy Plac Imama zwanego Naqsh-e Jahan ("Obraz Świata" - lista UNESCO), jednego z największych placów miejskich na świecie (ok. 80 tys. m2) i położonych wokół Pałacu Ali Qapu, Meczetu Imama, Meczetu Lotfollaha, oraz typowego orientalnego bazaru. Kolacja, nocleg.

6 dzień: Isfahan - Maschad
Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Maschad (1222 km). Zwiedzanie drugiego po Mekce miasta muzułmańskich pielgrzymek - Meczetu Gowsarad, mauzoleum Nadir Shaha, promenady Kooh Sangi, Parku Narodowego. Kolacja i nocleg w hotelu .


7 dzień: Maschad – Sarakhs –Mary
Po śniadaniu przejazd i przekroczenie granicy turkmeńskiej w Sarakhs. Przyjazd do Mary. Zakwaterowanie w hotelu.Wizyta w Muzeum Historycznym, po którym grupę oprowadzi przedstawiciel turkmeńskiego świata nauki. Powrót do hotelu, kolacja , nocleg.

8 dzień: Mary –Merv - Mary
Śniadanie. Przejazd do stanowisk archeologicznych Merv. Zwiedzanie pod opieką archeologów- naukowców pozostałości antycznych Alexandrii (Erk Kala) i Antiochii (Gyaur Kala). Powrót do miasta, kolacja i nocleg w hotelu w Mary

9 dzień: Mary - Buchara
Po śniadaniu przejazd do Farab i przekroczenie granicy turkmeńsko-uzbeckiej. Przyjazd do Buchary. Zwiedzanie świętego miasta Centralnej Azji – BUCHARY zwanej „Perłą Orientu”, zobaczymy mauzoleum Samanids wzniesione na przełomie IX i X wieku n.e., symbol miasta - kompleks Poi Kalon z minaretem Kalyan (lista UNESCO) i meczetem XIV-wieczne mauzoleum Chashma Ayub, muzeum Imama Al Bukhari, meczet Bolo – Houz - jedyny bukharski zabytek z okresu średniowiecza, twierdza Ark (IV wiek p.n.e.), medresy – czyli szkoły koraniczne – Miri Arab (VXI wiek), Taki Zargaron i Tim of Abdullah – Khan, minaretu Char Minar, Kolacja. Nocleg.

10 dzień: Buchara – Karshi -Termez
Po śniadaniu przejazd przez pustynno-stepowe krajobrazy uzbeckiego interioru. Przystanek przy wykopaliskach Er Kurgan. Przyjazd do Termez. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

11 Dzień: Termez
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta oraz Muzeum Archeologicznego z bogatą kolekcją eksponatów Centralnej Azji. Przejazd do stanowisk archeologicznych Tepa, dla chętnych udział w wykopaliskach. Powrót do miasta. Kolacja, nocleg.

12 Dzień: Termez –Shakrizabz – Samarkanda
Śniadanie w hotelu. Przejazd do SHAKRISABZ– miejsca urodzenia Emira Timura, zwiedzanie historycznego centrum miasta (lista UNESCO), zobaczymy ruiny pałacu Ak – Saray, mauzoleum Jahongir, kompleks Dor – ut Tillavat, Gumbazi – Selidan, meczet Kok Gumbaz. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich należących do Armii gen. Andresa, której 6 dywizja piechoty była formowana w rejonie miasta. Obiad w trakcie zwiedzania. Przejazd do Samarkandy, będącej jednym z najdłużej zamieszkałych miast świata. Starożytna Marakanda, była stolicą historycznej krainy Sogdiany leżącej na Jedwabnym Szlaku, powstała w VI w. p.n.e. Kolacja. Nocleg.